Sprzęt
Do gry w darta, poza dobrym humorem i szczerymi chęciami do gry potrzebny jest sprzęt. Istnieje wiele akcesoriów do gry w lotki, niektóre z nich są bardziej inne mniej potrzebne przeciętnemu zjadaczowi chleba, jednak istnieją rzeczy, bez których żadna gra w darta nie może się odbyć. Do niezbędnych akcesoriów należą:
  • tarcza
  • lotki
  • linia rzutu

Tarcza
Tablice do darta są zazwyczaj produkowane z włókna sizalowego. Poszczególne pola są zaznaczone metalowym drutem. Numery oznaczające wartość konkretnego pola mogą również zostać wykonane z drutu, lecz najczęściej są one nadrukowywane bezpośrednio na tablicy. Regulaminowa tarcza do darta mieści w sobie 21 segmentów (liczby od 1 do 20 oraz środek), każdy z segmentów (poza środkiem) podzielony jest na 3 strefy punktowania. Mały obszar w połowie każdego segmentu to pole potrójne, pierścień otaczający segmenty z zewnątrz to pole podwójne, natomiast reszta segmentu to pole pojedyncze. W zależności od rodzaju gry trafienie w te pola wiąże się z odpowiednimi korzyściami lub stratami (zazwyczaj jest to przemnożenie zdobytych punktów odpowiednio dwa lub trzy razy). Średek jest jedynym polem na tarczy nie posiadającym pola potrójnego, zewnętrzny okrąg to pole pojedyncze, a wewnętrzny podwójne.

Lotki
Zestaw dla jednego gracza składa się z 3 lotek, gdyż podczas każdej rundy gracz oddaje 3 rzuty. Rodzajów i rozmiarów lotek jest wiele, jednak wszystkie posiadają wspólne dla każdej lotki elementy:
  • grot - ostra końcówka lotki umożliwiająca jej wbicie się w tarczę (groty mogą być plastikowe lub metalowe)
  • barrel - tzw serce lotki, zrobiony jest z ciężkiego metalu (zazwyczaj stop wolframu), nadaje lotce dynamikę i określa jej punkt ciężkości.
  • shaft - część lotki łącząca barrel z piórkiem
  • piórko - ostatnia ale bardzo ważna część lotki, będąca jej statecznikiem podczas lotu.

Linia rzutu
Określa punkt, którego gracz nie może przekroczyć oddając kolejne rzuty, jest tak samo ważna jak linia startu dla sprintera. W standardowej grze, tablica powinna być zawieszona w taki sposób, by jej środek znajdował się na wysokości 1,73 cm od podłogi. Natomiast linia, z której gracz rzuca, powinna znajdować się w odległości 293cm od centrum tarczy.